https://www.buybestreplicas.com rolex replica fake rolex usdeplica.com rolex replica replica rolex watches replica rolex https://roomlearning.com https://www.designwatchcopy.net massreplica.com https://www.malereplica.com replica rolex fake rolex replica watches montrerepliques.com

Czym różni się orgazm od ejakulacji?

Zdarza się, iż pojęcia ejakulacji i orgazmu są ze sobą utożsamiane. To duże uproszczenie. Może się bowiem zdarzyć, iż nastąpi orgazm bez ejakulacji lub ejakulacja bez orgazmu. Jak to w ogóle możliwe? Na powyższe pytanie postaramy się udzielić wyczerpującej odpowiedzi w niniejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Orgazm a wytrysk – czym się różnią?

Wytrysk, szczytowanie, orgazm, ejakulacja – bardzo wiele osób używa tych pojęć zamiennie. To błąd. Orgazm, czyli szczytowanie, to coś zupełnie innego niż wytrysk, czyli ejakulacja.

Co konkretnie oznacza orgazm, a czym jest ejakulacja?

Wytrysk (ejakulacja) to mechanizm polegająca na wyrzucie spermy poprzez cewkę moczową. Dochodzi do niego za sprawą pobudzenia seksualnego. Wytrysk może nastąpić dzięki masturbacji, stosunkowi seksualnemu lub polucji. Ejakulacja jest uwarunkowana wieloma niezwykle skomplikowanymi mechanizmami neurobiologicznymi. Reguluje go ośrodkowo mózg oraz ośrodki ruchowe. W całym tym procesie bierze udział mnóstwo neuroprzekaźników – przede wszystkim dopamina oraz serotonina. Przed wytryskiem w męskim organizmie dochodzi do wielu bardzo zróżnicowanych procesów. Aby było to możliwe, w pierwszej kolejności mężczyzna musi osiągnąć erekcję.

Z reguły większość panów nie ma żadnych problemów z uzyskaniem wzwodu. Zazwyczaj wystarczy obecność partnerki lub innego obiektu westchnień, by wejść w fazę podniecenia. Fizyczne pobudzenie narządów płciowych lub stymulacja pewnych części mózgu powoduje, iż mężczyzna staje się podniecony. Podniecenie powoduje, iż erekcja coraz bardziej postępuje. Rozmaite formy pobudzania członka, takie jak seks waginalny, seks oralny czy masturbacja, sprawiają, iż dochodzi do skurczu mięśni gładkich narządów płciowych. Ciśnienie zostaje znacząco zwiększone, przez co ejakulat przemieszcza się z najądrzy, przez nasieniowód aż do cewki moczowej. Sperma znajduje ujście w cewce dzięki skurczom mięśni jamistych. To właśnie nazywamy wytryskiem.

Orgazm

Wytrysk i orgazm u większości mężczyzn występują w tym samym czasie. Co to jest orgazm? Jest to stan, w którym mężczyzna odczuwa ogromną rozkosz. Znika całe napięcie. Jest to najważniejszy moment całego podniecenia. U każdego ta rozkosz oczywiście przybiera nieco inne rozmiary. Stopień odczuwania orgazmu uzależniony jest przede wszystkim od tego, ile czasu minęło od poprzedniego stosunku seksualnego lub masturbacji. Każdy mężczyzna odczuwa orgazm w zupełnie inny sposób. Najczęściej są to skurcze mięśni ciała, niezwykle przyjemne dreszcze oraz ogólne uczucie błogości. Najmocniej orgazm odczuwa się nie w penisie, tylko w okolicach kręgosłupa, prostaty i odbytu. Uczucie błogości tak naprawdę rozchodzi się po całym ciele. Może sięgać aż do końców palców, potylicy i karku. Siła orgazmu jest spotęgowana poprzez ruch spermy w nasieniowodach i cewce moczowej podczas ejakulacji, która zazwyczaj jest nieodłącznym elementem szczytowania u każdego mężczyzny.

Co oznacza brak wytrysku?

Często myli się wytrysk z orgazmem. Zazwyczaj procesy te zachodzą w tym samym czasie, jednak czasami może dojść do ejakulacji bez orgazmu. Zdarza się również, iż szczytowanie nie oznacza wcale wytrysku nasienia. Ta druga sytuacja ma miejsce wtedy, gdy mężczyzna w krótkim czasie odbywa dość dużą liczbę stosunków seksualnych, przez co jądra nie wyprodukowały odpowiedniej ilości ejakulatu. Orgazm bez wytrysku może nastąpić także wtedy, gdy u mężczyzny występuje problem z drożnością nasieniowodów. Brak wytrysku może być również symptomem bardzo poważnej choroby, np. cukrzycy lub choroby Parkinsona. Czasem dochodzi też do ejakulacji wstecznej. Mechanizm wytrysku jest realizowany w sposób poprawny tylko do określonego momentu, jednak sperma cofa się z cewki moczowej z powrotem do pęcherza.