https://www.buybestreplicas.com rolex replica fake rolex usdeplica.com rolex replica replica rolex watches replica rolex https://roomlearning.com https://www.designwatchcopy.net massreplica.com https://www.malereplica.com replica rolex fake rolex replica watches montrerepliques.com

Poradnik na temat libido

Świadomość na temat tego, czym jest libido oraz jakie ma znaczenie dla pożycia seksualnego, jest niezwykle istotna. Z tym pojęciem zetknął się w swoim życiu z pewnością każdy, jednak nie wszyscy wiedzą, co to tak naprawdę jest. W największym skrócie: libido oznacza popęd seksualny. W poniższym artykule zebraliśmy pakiet najważniejszych informacji na temat libido. Dzięki nim można poszerzyć znacznie swoją wiedzę na temat erotycznej sfery życia.

Co wpływa na libido?

Na poziom libido wpływa wiele zróżnicowanych czynników. Niezwykle istotne są hormony. Jednym z najistotniejszych hormonów jest testosteron. Im jest go więcej, tym większe jest libido. Jeśli chodzi o rozróżnienie na płeć, to testosteronu mają znacznie więcej mężczyźni niż kobiety. Jest to hormon decydujący o popędzie seksualnym. Najwięcej testosteronu mają młodsze kobiety oraz młodzi mężczyźni. Wraz z wiekiem jego poziom spada – kobiety po menopauzie oraz mężczyźni po andropauzie borykają się często ze spadającym poziomem testosteronu. W związku z tym wraz z wiekiem libido powoli spada. Największą ochotę na seks kobiety odczuwają około 30. roku życia. W przypadku mężczyzn zwiększona ochota na seks może mieć miejsce już w wieku 18 lat. Jest to uwarunkowane działaniem gospodarki hormonalnej. O popędzie seksualnym decyduje także indywidualna kondycja organizmu danego człowieka.

Jak afrodyzjaki działają na libido?

Bardzo często mówi się o tym, jak ważne dla zwiększenia poziomu libido jest spożywanie potraw zawierających afrodyzjaki. Do codziennej diety warto włączyć nasiona strączkowe, jaja, ostrygi, tłuste ryby, truskawki i wiele, wiele innych. Są to składniki bogate w dobroczynne minerały i witaminy, co ma ogromny wpływ na poprawę funkcjonowania naczyń krwionośnych w ludzkim organizmie. Spożywanie odpowiednich, zbilansowanych posiłków może mieć bardzo dobry wpływ na popęd seksualny. Często jest to jednak niewystarczające. Jeśli mimo zastosowania odpowiedniej diety mężczyzna dalej ma problemy ze wzwodem, powinien zdecydować się na zakup specjalnych tabletek na potencję. Najpopularniejsze środki mające dobre opinie Kamagra i Viagra. Ich skuteczność została poparta wieloma niezależnymi badaniami naukowymi realizowanymi przez lekarzy z całego świata. Zażywanie tych środków jest w stu procentach bezpieczne, dlatego nie trzeba się tego obawiać.

Co decyduje o spadku libido?

Na spadek libido wpływa nie tylko zmniejszona produkcja testosteronu. Niezwykle istotny jest także prowadzony styl życia. Jeżeli nasza dieta jest bogata w tłuszcze trans, sól i cukier, niewiele się ruszamy, prowadzimy stresujący tryb życia oraz niewiele śpimy, to jest to prosta droga do całkowitej utraty sprawności seksualnej. Jak temu zaradzić? Należy porzucić złe nawyki żywieniowe, zacząć więcej się ruszać, ograniczyć (jeśli to możliwe) wszelkie sytuacje stresowe oraz zwiększyć ilość snu.

To jeszcze nie wszystkie czynniki wpływające na libido. Ogromne znaczenie mają także choroby – mogą to być schorzenia fizyczne, psychiczne a także mające związek z gospodarką hormonalną ludzkiego organizmu. O spadku libido mogą także decydować przyjmowane leki. Zachęcamy, aby w przypadku zauważenia u siebie jakichkolwiek problemów w sferze seksualnej, w pierwszej kolejności przeprowadzić szczerą rozmowę ze swoją drugą połówką. Podstawą każdego związku powinno być wzajemne zrozumienie i wsparcie. Jeżeli to nie pomoże, należy rozważyć skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego specjalisty, na przykład seksuologa lub psychoterapeuty.