https://www.buybestreplicas.com rolex replica fake rolex usdeplica.com rolex replica replica rolex watches replica rolex https://roomlearning.com https://www.designwatchcopy.net massreplica.com https://www.malereplica.com replica rolex fake rolex replica watches montrerepliques.com

Skrzywienie penisa to defekt natury kosmetycznej czy schorzenie, które należy leczyć

O skrzywieniu penisa można mówić wówczas, kiedy prącie nie jest proste w czasie wzwodu. Oczywiście męski penis nie jest idealnie prosty, jednak na pierwszy rzut oka powinien się taki wydawać. W przypadku nieprawidłowości widocznych gołym okiem można mówić o skrzywieniu. Wielu mężczyzn zastanawia się, czy taki defekt można leczyć, czy należy go uznać jedynie za problem natury kosmetycznej.

Kiedy można mówić o skrzywieniu penisa?

Niewielkie skrzywienie penisa do 15 stopni jest stanem fizjologicznym i jeśli nie utrudnia współżycia, nie powinno być powodem do niepokoju. Wówczas należy traktować je jako defekt kosmetyczny, na który kobiety tak naprawdę nie zwracają większej uwagi, szczególnie że skrzywienie nie jest odczuwalne podczas współżycia. Skrzywienie prącia przekraczające 30 stopni powinno być skonsultowane z lekarzem, który powinien zająć się poszukiwaniem przyczyny tego stanu, nawet jeśli krzywy członek nie sprawia większego problemu jego posiadaczowi. Skrzywienie penisa może powodować ból podczas stosunku, płytką penetrację, często uniemożliwia uprawianie seksu w niektórych pozycjach. Możliwe jest ponadto odczuwanie bólu podczas wzwodu, a w niektórych przypadkach skrzywienie penisa sprawia, że zbliżenie jest całkowicie niemożliwe. Każdy mężczyzna może samodzielnie zmierzyć kąt krzywizny członka w stanie wzwodu – wystarczy najzwyklejszy kątomierz.

Skrzywienie penisa – przyczyny

Bardzo często skrzywienie penisa ma charakter pierwotny, czyli jest problemem wrodzonym. Skrzywienie penisa może wynikać z wady wrodzonej związanej z niewłaściwym położeniem ujścia cewki moczowej. O spodziectwie mówi się, kiedy ujście cewki znajduje się na tylnej części penisa, przy wierzchniactwie ujście cewki jest zlokalizowane na grzbietowej stronie prącia. Wada wrodzona może również obejmować nieprawidłową budowę ciał jamistych czy inne zaburzenia w budowie członka. Często wykrzywienia prącia są spowodowane chorobą Peyroniego, która powoduje zwłóknienie osłonki białej, a także odkształcenia członka – schorzenie pojawia się u mężczyzn po 40 roku życia. Skrzywienie penisa może być skutkiem urazu, w szczególności silnego uderzenia w prącie lub jego złamania, a także nieleczonej stulejki.

Jak można leczyć skrzywienia penisa?

Dobór odpowiedniego leczenia skrzywienia penisa zależy od diagnozy postawionej przez urologa. W przypadku, kiedy skrzywienie ma związek ze stanem chorobowym organizmu, konieczne jest wprowadzenie leczenia farmakologicznego. Po ustaniu przyczyny choroby prącie może się “wyprostować” i nie będzie odbiegało od przyjętej normy – zjawisko to jest bardzo częste. Nowoczesną terapią skrzywień jest ESWT, czyli wstrzykiwanie w penisa osocza wysokopłytkowego pobranego z krwi pacjenta. 4-6 cykli iniekcji przynoszą zadowalające rezultaty i naturalne efekty. Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia skrzywienia penisa jest zabieg chirurgiczny, dzięki któremu można osiągnąć rezultaty nawet w przypadku dużych skrzywień związanych z urazami czy wadami wrodzonymi członka. W zależności od rodzaju problemu, operacje przeprowadza się metodą Schroeder-Essed lub metodą Nesbita. Mężczyźni obawiający się zabiegu operacyjnego lub tacy, którzy się do niego nie kwalifikują, mogą skorzystać z zabiegu medycyny estetycznej – wstrzykiwania w penisa kwasu hialuronowego. W ten sposób prącie można powiększyć, pogrubić i nieco wyprostować. Efekty zabiegu utrzymują się przez kilka lat, a metoda jest całkowicie nieinwazyjna i może pomóc w przypadku skrzywień traktowanych przez lekarzy jako defekt kosmetyczny.